قیمت کابینت

 

اعتبار قیمت تا انتهای سال ۹۸

ردیف

جنس بدنه

جنس درب

کشور سازنده

قیمت متری (تومان)

۱

MDF

MDF

ایران

۱٬۰۰۰٬۰۰۰

۲

MDF

MDF

ترکیه

 

۳

MDF

هایگلاس

ایرانی

۱٬۳۰۰٬۰۰۰

۴

MDF

هایگلاس

ترکیه واریو

۱٬۴۰۰٬۰۰۰

۵

MDF

هایگلاس ۱۸ میل

ترکیه

*
۶

MDF

ممبران   از ۱٬۷۰۰٬۰۰۰

* با توجه به اینکه فعلا در باز ام دی اف ترکیه وجود ندارد قیمتی برای آن ذکر نشده.

 

 

 

 

چگونه قیمت کابینت را محاسبه میکنند :

هر متر کابینت آشپز خانه برابر است با یک متر کابینت زمینی با عمق استاندارد ۵۵ سانتیمتر و یک متر صفحه و قرنیز پشت صفحه همراه با یک متر کابینت هوایی (کابینتی که روی دیوار نصب میشود ) با عمق استاندارد ۳۰ سانتیمتر و ارتفاع ۸۰ سانتمتر است. و لولای معمولی اتریش و دستگیره تا سقف یک هزار تومان و پایه استیل و پلاستیکی میباشد.

 

 

  •  برای کابینت آشپزخانه ۶۰٪ قیمت به کابینت زمینی اختصاص داده می شود و ۴۰٪ به کابینت دیواری (برای مثال بر مبنای متری ۴۰۰هزار تومان کابینت آشپزخانه ، کابینت زمینی متری ۲۴۰هزار تومان و کابینت هوایی متری ۱۶۰هزار تومان خواهد شد.)

 

  • ارتفاع کابینت هوایی ۸۰ سانتی متر در نظر گرفته میشود و به ازای هر سانتی متر در افزایش ارتفاع ۱٪ قیمت کابینت هوایی افزایش می یابد. برای مثال  کابینت دیواری با ارتفاع ۸۰ سانتی متر ۱۰٪ افزایش قیمت خواهد داشت. یعنی کابینت دیواری  ۵۰٪ قیمت محاسبه میشود که در مثال بالا قیمت کابینت دیواری هم متری ۲۰۰ هزار تومان لحاظ می شود .

 

  • نکته مهم: بیشتر سایتها که قیمت کابینت در آنها ذکر شده است. بر مبنای ارتفاع کابینت هوایی ۷۰ سانتی متر با همان ضریب  ۴۰٪ قیمتها را درج کرده اند. و برای کابینت هوایی ۸۰ سانتیمتر ضریب آنها ۵۰٪ خواهد بود. عزیزانی که تمایل دارند قیمتها را مقایسه کنند قیمت آنها را به ضریب ۱/۱ ضرب کنند.(مثلا اگر قیمت هر متر کابینت را یک میلیون تومان زده باشند و بخواهید ارتفاع هوایی از ۷۰ با ۸۰ تغییر دهید. کابینت هوایی را باید ۵۰٪ حساب کنید که با ۶۰٪ زمینی میشود ۱۱۰٪ که به عبارتی میشود یک میلیون وصد هزار تومان.)
  •  
  • کابینت ایستاده یا سرپایی که معمولا برای جای سبد های ریلی, مایکروفر ویا فضایی جایگیری بیشتر ساخته می شوند, ارتفاع و عمق زیادی دارند و مانند سه کابینت زمینی هستند که بر روی هم قرار گرفته اند.قیمت کابینت های ایستاده سه برابر کابینت زمینی یعنی ۱۸۰٪ محاسبه میشوند. مثلا  اگر یک کابینت ایستاده با طول ۵۰ سانتیمتر  ساخته  شود, برای  محاسبه  قیمت, طول کابینت  ایستاده معادل ۱۵۰ سانتیمتر کابینت زمینی محاسبه می شود. به عبارت دیگر کابینت ایستاده ۱۸۰٪ (سه برابر ۶۰٪)محاسبه می شود.

 

  •  اجناسی که به درخواست مشتری اضافه شوند به صورت جداگانه حساب می شوند مانند انواع جکها ـ سوپر و ...

 

کابینت گوشه زمینی که به صورت " L " ساخته می شود (شکل زیر) و فضای داخل کابینت یکپارچه هست. به دلیل غیر روتین بودن ساخت به این معنی که برش ها با زاویه مخصوص همان کنج آشپزخانه انجام می شود. و معمولا نصب و مونتاژ بدنه های کنج در محل نصب صورت می گیرد. نتیجتا زمان ساخت را افزایش می یابد.  محاسبه متراژ از دو طرف صورت میگیرد.

 

  •  برای مثال درصورتی که به جای لولای معمولی لولای آرام بند استفاده شود ، فقط مابه تفاوت لولا محاسبه می شود.

 

  •   قیمت نماها که  برای پوشاندن  برخی زوایای خالی کابینت یا کمد استفاده میشود. در واحد مترمربع جداگانه محاسبه می گردد و همچنین صفحه ی روی لباسشویی به صورت مجزا محاسبه می گردد.

 

  • برای شهر تبریز ۵٪ از هزینه کابینت و کمد به عنوان هزینه های حمل و نقل و نصب به فاکتور اضافه می شود. و برای شهرهای اطراف ۱۰٪.

 

  •  درصورت استفاده از ملامینه (البته توصیه نمی شود.)  به جای MDF در قسمت بدنه ها هر متر ۷۰٬۰۰۰ تومان ارزان تر می شود.

 

**********************************************************************************

نکته: قیمت کابینت های سفارشی منحصر به فرد می باشد.(منظور از کابینت سفارشی ، کابینت هایی است که از حالت استاندار خارج شده و مطابق با نیازها و سلایق مشتریان محترم طراحی می شوند.)

**********************************************************************************

سوال: من قیمت کابینت تمام MDF خیلی پایینتر در تبلیغات دیده ام، چرا قیمت شما بالاتر است ؟

جواب : قیمت یک متر کابینت شامل  یک متر کابینت زمینی + یک متر کابینت هوایی میباشد. که متاسفانه بعضی افراد هزینه هوایی و زمینی را جداگانه حساب می کنند ، متاسفانه بعضی دیگر به جای MDF از نئوپان روکش دار(ملامینه) استفاده می کنند که اگر مقطع برش پوشیده شود شبیه MDF می باشد و به سختی میتوان تشخیص داد. و پس از مدتی باد کرده و ایجاد مشکل می کند ،.بنابراین با قیمتی بسیار پایین تبلیغ می نمایند.

سوال: بعضی از همکاران شما قیمت هایگلاس را پایین تر از قیمت شما پیشنهاد داده اند؟

جواب: متاسفانه بعضی همکاران MDF های براق را با نام هایگلاس به مشتریان خود پیشنهاد میدهند.