قیمت کابینت

لیست قیمت کابینت آشپزخانه و کمد دیواری

آخرین به روز رسانی 96/12/01

با توجه به نوسانات بازار برای اطلاع از قیمتها تماس بگیرید.

قیمت کابینت آشپزخانه

 

ردیف

جنس بدنه

جنس درب

کشور سازنده

قیمت متری (تومان)

1

MDF

MDF

ایران

480،000

2

MDF

MDF

ترکیه واریو

500،000

3

MDF

هایگلاس

ایرانی

650،000

4

MDF

هایگلاس

ترکیه واریو

700،000

5

MDF

هایگلاس 18 میل

ترکیه

1،200،000

6

MDF

ممبران   از 850،000
 

 

 

 

 

چگونه قیمت کابینت را محاسبه میکنند :

هر متر کابینت آشپز خانه برابر است با یک متر کابینت زمینی با عمق استاندارد 55 سانتیمتر و یک متر صفحه و قرنیز پشت صفحه همراه با یک متر کابینت هوایی (کابینتی که روی دیوار نصب میشود ) با عمق استاندارد 30 سانتیمتر و ارتفاع 80 سانتمتر است. و لولای معمولی اتریش و دستگیره تا سقف یک هزار تومان و پایه استیل و پلاستیکی میباشد.

 

 

 •  برای کابینت آشپزخانه 60% قیمت به کابینت زمینی اختصاص داده می شود و 40% به کابینت دیواری (برای مثال بر مبنای متری 400 هزار تومان کابینت آشپزخانه ، کابینت زمینی متری 240 هزار تومان و کابینت هوایی متری 160 هزار تومان خواهد شد.)

 

 • ارتفاع کابینت هوایی 80 سانتی متر در نظر گرفته میشود و به ازای هر سانتی متر در افزایش ارتفاع 1% قیمت کابینت هوایی افزایش می یابد. برای مثال  کابینت دیواری با ارتفاع 80 سانتی متر 10% افزایش قیمت خواهد داشت. یعنی کابینت دیواری  50% قیمت محاسبه میشود که در مثال بالا قیمت کابینت دیواری هم متری 200 هزار تومان لحاظ می شود .

 

 • نکته مهم: بیشتر سایتها که قیمت کابینت در آنها ذکر شده است. بر مبنای ارتفاع کابینت هوایی 70 سانتی متر با همان ضریب  40% قیمتها را درج کرده اند. و برای کابینت هوایی 80 سانتیمتر ضریب آنها 50% خواهد بود. عزیزانی که تمایل دارند قیمتها را مقایسه کنند قیمت آنها را به ضریب 1.1 ضرب کنند.(مثلا اگر هایگلاس ترکیه را 630 هزار تومان زده باشند و بخواهید ارتفاع هوایی از 70 با 80 تغییر دهید. کابینت هوایی را باید 50% حساب کنید که با 60% زمینی میشود 110% که به عبارتی میشود 693 هزار تومان.)
 •  
 • کابینت ایستاده یا سرپایی که معمولا برای جای سبد های ریلی, مایکروفر ویا فضایی جایگیری بیشتر ساخته می شوند, ارتفاع و عمق زیادی دارند و مانند سه کابینت زمینی هستند که بر روی هم قرار گرفته اند.قیمت کابینت های ایستاده سه برابر کابینت زمینی یعنی 180% محاسبه میشوند. مثلا  اگر یک کابینت ایستاده با طول 50 سانتیمتر  ساخته  شود, برای  محاسبه  قیمت, طول کابینت  ایستاده معادل 150 سانتیمتر کابینت زمینی محاسبه می شود. به عبارت دیگر کابینت ایستاده 180% (سه برابر 60%)محاسبه می شود.

 

 •  اجناسی که به درخواست مشتری اضافه شوند به صورت جداگانه حساب می شوند مانند انواع جکها ـ سوپر و ...

 

کابینت گوشه زمینی که به صورت " L " ساخته می شود (شکل زیر) و فضای داخل کابینت یکپارچه هست. به دلیل غیر روتین بودن ساخت به این معنی که برش ها با زاویه مخصوص همان کنج آشپزخانه انجام می شود. و معمولا نصب و مونتاژ بدنه های کنج در محل نصب صورت می گیرد. نتیجتا زمان ساخت را افزایش می یابد.  محاسبه متراژ از دو طرف صورت میگیرد.

 

 •  برای مثال درصورتی که به جای لولای معمولی لولای آرام بند استفاده شود ، فقط مابه تفاوت لولا محاسبه می شود.

 

 •   قیمت نماها که  برای پوشاندن  برخی زوایای خالی کابینت یا کمد استفاده میشود. در واحد مترمربع جداگانه محاسبه می گردد و همچنین صفحه ی روی لباسشویی به صورت مجزا محاسبه می گردد.

 

 • برای شهر تبریز 5% فاکتور به عنوان هزینه های حمل و نقل و نصب به فاکتور اضافه می شود.

 

 •  درصورت استفاده از ملامینه (البته توصیه نمی شود.)  به جای MDF در قسمت بدنه ها هر متر 30،000 تومان ارزان تر می شود.

 

**********************************************************************************

نکته: قیمت کابینت های سفارشی منحصر به فرد می باشد.(منظور از کابینت سفارشی ، کابینت هایی است که از حالت استاندار خارج شده و مطابق با نیازها و سلایق مشتریان محترم طراحی می شوند.)

**********************************************************************************

سوال: من قیمت کابینت تمام MDF خیلی پایینتر در تبلیغات دیده ام، چرا قیمت شما بالاتر است ؟

جواب : قیمت یک متر کابینت شامل  یک متر کابینت زمینی + یک متر کابینت هوایی میباشد. که متاسفانه بعضی افراد هزینه هوایی و زمینی را جداگانه حساب می کنند ، متاسفانه بعضی دیگر به جای MDF از نئوپان روکش دار(ملامینه) استفاده می کنند که اگر مقطع برش پوشیده شود شبیه MDF می باشد و به سختی میتوان تشخیص داد. و پس از مدتی باد کرده و ایجاد مشکل می کند ،.بنابراین با قیمتی بسیار پایین تبلیغ می نمایند.

سوال: بعضی از همکاران شما قیمت هایگلاس را پایین تر از قیمت شما پیشنهاد داده اند؟

جواب: متاسفانه بعضی همکاران MDF های براق را با نام هایگلاس به مشتریان خود پیشنهاد میدهند.

 

 

 

 

 

 

قیمت کمد دیواری

کمدها به طور کلی به دو دسته بدنه دار و بدون بدنه تقسم میشوند.

زمانی که درب کمد بسته باشد ظاهر هر دو کمد یکسان می باشد. برای تشخیص کمد بدنه دار و بدون بدنه درب کمد را باز کنید اگر دیوار ها و کف کمد MDF نباشد و دیوار و کف اتاق داخل کمد مشاهده شود به آن کمد بدون بدنه گویند.
کمد بدنه دار
کمد بدنه دار کمد بدون بدنه

 

کمدهای بدون بدنه به دلیل مصالح کم به کار رفته در ساخت کمد هزینه کمتری نسبت به کمد بدنه دار دارند. ساخت کمدهای بدون بدنه نیاز به مهارت و دقت بیشتری دارد. درضمن چون طبقات داخلی کمد به دیوار متصل میشود باید دیوار استحکام کافی برای تحمل بار را داشته باشد.( در دیوارهای که با سفال ساخته شده اند کمد بدون بدنه توصیه نمی شود.) در ضمن جابجا کردن کمد بدون بدنه امکان پذیر نمی باشد.

کمد بدنه دار اصولی ترین و مهندسی ترین نوع کمد میباشد. دیوار و کف اتاق در آن قابل مشاهده نیست و طبقات به خود سازه کمد متصل شده اند. هم چنین جابجا کردن آن امکان پذیر میباشد. 

در جدول زیر لیست قیمت کمد ها با توجه به نوع آن ذکر شده است.

 

ردیف

نوع کمد دیواری

جنس درب

کشور سازنده

قیمت هر مترمربع (تومان)

1

بدون بدنه

MDF

ایران

240،000

2

بدون بدنه

MDF

ترکیه

250،000

3

بدون بدنه

هایگلاس

ایران

290،000

4 بدون بدنه هایگلاس ترکیه

300،000

5

بدنه دار تمام MDF

MDF

ایرانی

320،000

6

بدنه دار تمام MDF

MDF

ترکیه

330،000

7

بدنه دار تمام MDF

هایگلاس ایرانی

390،000

8

بدنه دار تمام MDF

هایگلاس

ترکیه

400،000

   

قیمت کمد دیواری به صورت متر مربع محاسبه میشود. به عنوان مثال اگر شما یک عدد کمد به طول 2 متر و به ارتفاع 2 مترنیاز داشته باشید ، کمد شما معادل 4 متر مربع میباشد.

 • عمق کمدها بدنه دار تا 60 سانتی مترمطابق جدول فوق محاسبه میشود. با افزایش هر 10 سانتی متر به عمق کمد قیمت آن 20،000 تومان افزایش می یابد. یعنی دو هزار تومان به ازای هر سانتی متر افزایش عمق.
 • قیمت های فوق برای کمد با فاصله طبقات 120 سانت میباشد.( برای مثال برای کمد لباس به ارتفاع 240 سانت که فاصله طبقات از کف به ترتیب 60 و 180 میباشد.) با افزایش تعداد طبقات هزینه طبقات جداگانه محاسبه میشود.

 

 • قیمت نماها که  برای پوشاندن  برخی زوایای کمد استفاده میشود. و جنس آن معمولا از جنس خود درب کمد میباشد در واحد مترمربع جداگانه محاسبه می گردد.

 

 • برای کمدهای کشو دار هزینه کشو اضافه میشود.

 

 • تجهیزاتی که به خواسته شما عزیزان بر روی کمد دیواری نصب میشود (مانند چوب لباسی ، آینه و  ریل و غلطک برای دربهای ریلی و ... ) به طور جداگانه محاسبه میشود.