نکات طراحی کابینت آشپزخانه

چیدمان وسایل

 

اندازه گیری موقییت

اولین مرحله در طراحی کابینت اندازه گیری دقیق آشپزخانه یا محل نصب کمد میباشد. متاسفانه دیده شده بعض از همکاران فقط به اندازه گیری طول دیوارها بسنده میکنند. زاویه بین دیواره در نیز باید در اندازه گیری لحاض شود. منظور از اندازه گیری زاویه گزاشتن گوونیا نیست روشهای دیگری هم علاوه بر گذاشتن گونیا وجود دارد از جمله راحترین آنها اندازه گیری وتر یا فاصله بین دو انتهای دیوار میباشد. به زبان ساده تر اندازه گیری سه ظلع مثلت (ضلع سوم همان فاصله بین دو انتهای دیوارها میباشد.) است که زاویه را به صورت دقیق با در دست داشتن این طولها میتوان تخمین زد مخصوصا که در نرم افزارهای طراحی این کار بسیار آسان میباشد.

 طراحی کابینت آشپزخانه

کابینتها نه تنها در منازل بلکه در هتلها، روستورانها و ادارات یکی از اجزای اصلی و پایه دکورسیون محیط به شمار میروند. کابینتها را نباید تنها قفسه یا طبقاتی برای قرار دادن وسایل خانه در نظر گرفت. بلکه باید به جزییات طراحی آن ها توجه کرد تا دکوراسیونی تک و منحصر به فرد ایجاد کنیم. در این مقاله به جای کلمه کابینت آشپزخانه یا کمد دیواری ار کلمه کابینت استفاده شده است.

 

 

 

 

در طراحی کابینت باید اصولی را در نظر بگیریم و به آن اصول پایبند باشیم تا طرحی منحصر به فرد داشته باشیم. همچنین باید در نظر داشت که رسیدن به این اصول کار ساده ای نیست و نیاز به ممارست و تلاش زیاد دارد، تا خود شما صاحب سبک در طراحی باشید. طراحی و دکوراسیون داخلی در دو شاخه اصلی مدرن و سنتی دارای اصول خاص خود می باشد.

 

ادغام طرح مدرن کابینت با طرح روستایی

طرحی که برای کابینت استفاده میکنید ممکن است طرحی ساده داشته باشد و یا طرحی مدرن و یا سنتی باشد. ولی چیزی که باید به آن دقت داشته باشید این است که به طرح و رنگ آمیزی منزل و یا محیط ناهماهنگ نباشد. گاهی خارج شدن از این روال سبک و زیبایی خاصی به همراه دارد. ولی این امر نیاز به تخصص و مهارت دارد تا با سلایق مختلف هم خوانی داشته باشد. سبکی را انتخاب کنید که با بقیه اجزاء آشپزخانه هماهنگ باشد. و از نظر دکوراسیون معماری به سبک خانه شما بیاید. برای مثال رنگهای چوبی و تیره مناسب خانه های سنتی و رنگهای روشن خنثی نیز مناسب برای آشپزخانه های مدرن می باشد.

رنگی که شما برای کابینتتان انتخاب می کنید بسیار مهم است و می توانید تاثیر زیادی بر فضای اطراف بگذارد، چرا که کابینت سطح وسیعی از آشپزخانه را پر می کند. نکته اول اینکه در ترکیب رنگی بهتر است از دو رنگ استفاده کنید که می تواند تلفیقی از رنگ های مکمل یا سرد و گرم باشد که رنگ گرم آن اگر غالب باشد چشم نوازتر خواهد بود، سعی کنید از رنگ های تند استفاده نکنید، چون خیلی زود برایتان تکراری و خسته کننده می شود. رنگ های براق هم به فضا عمق می دهند و باعث می شوند آشپزخانه بزرگ تر به نظر بیاید. اگر سقف آشپزخانه تان کوتاه است از طرح هایی که خطوط عمودی دارند استفاده کنید و دستگیره های بلند عمودی انتخاب کنید و اگر سقف شما زیادی بلند است از طرح های افقی انتخاب کنید.

برای انتخاب طرح مناسب آشپزخانه های مختلف را ببینید یا از طریق اینترنت نمونه کاهای همکاران را بررسی کنید و نظرات و سلایق خود را به آنها اعمال کنید و با یک طراح دکوراسیون داخلی در میان بگدارید تا طرح مورد نظر برای پلان شما آماده گردد. گروه کابینت المهدی تبریز تمامی این امکانات را برای شما عزیزان به صورت مشاوره رایگان در اختیار میگذارد.

 

 

کابینت های سفید مدرن 

کابینت با طرح سنتی.

 

سعی کنید به همه جزئیات توجه کنید.

همان طور که زیورآلات و لباس شما گویای خلق و خوی شماست، طرح کابینت نیز به نوعی گویای سلیقه ماست. به همین خاطر انتخاب رنگ و طرح کابینت که معمولا به عهده مشتری می باشد خود در زیبایی نهایی کابینت نقش مهمی دارد. انتخاب نوع دستگیره نیز پارامتر بسیار مهمی در کیفیت نهایی کار میباشد.

 

 

رنگ ها و سبک های طراحی را با هم ترکیب و تنظیم کنید.

در سبک طرحهای گذشته طراحان به دنبال هماهنگ کردن کابینت با توجه به شکل پلان بودند. اما امروزه طراحان راه های جدیدتری برای ایجاد هماهنگی پیدا کرده اند. آن هم ترکیب کردن و تنظیم با دقت رنگ ها و سبک های موجود است. به این روش می توان به ترکیبی گیرا و زیبا رسید. مثلا رنگ جزیره را طوری انتخاب کنید که با رنگ کابینت های دیواری و زمینی متفاوت باشد.

اگر می خواهید از رنگ های چشم گیری استفاده کنید، آن ها را در یک قسمت به کار ببرید و برای بخش های دیگر آشپزخانه از رنگ های ملایم تر و خنثی استفاده کنید.

 

 

 

   

رنگ ها وسبک های طراحی کابینت را با هم ترکیب و تنظیم کنید

   

 

 

کابینت های گوناگونی برای بخش های مختلف آشپزخانه انتخاب کنید کابینت آشپزخانه ی شما پتانسیل فراوانی برای تبدیل کردن آشپزخانه ای ساده و نه چسب به اتاقی گیرا و جذاب دارد. گذشته از همه ی اینها، کدام آشپزی، از پخت و پز در مکانی زیبا لذت نمی برد؟! از نکات بالا استفاده کنید و جانی تازه به کابینت های خانه تان ببخشید.