نکات حفاظتی


1_ از قرار دادن وسایل سنگین به مدت زیاد در کابینت بپرهیزید چون مقاومت عمود بر الیاف تخته کم بوده و شکشت شدن کابینت را موجب میشود .
2_ داخل کابینت را به اندازه نرمال پر کنید در غیر ای صورت در دراز مدت نیرو وارد بر بدنه سبب ایجاد قوس و شکم در کابینت می شود.
3_ از آبندی مناسب برای دور سینک استفاده کنید. سینک باید به صورت تراز در روی بدنه خود نشسته باشد چون در غیر این صورت آب در سینک باقی می ماند.
 

4_ اگر از گازهای تو کار استفاده میکنید حتماً لبه آن با صفحه رویی کابینت یکی باشد و در آن محل بهتر است از آبندی مناسب استفاده کنید .
5_ در صورت کنده یا شکسته شدن نوارهای روی لبه کابینت سریعاً اقدام به تعویض آنها کنیددر غیر این صورت موجب نفوذ آب به داخل MDF خواهد شد .
6_ با فاصله زمانی مشخص زیر کابینت خود را تمیز کنید تا محل تجمع سوسک و مورچه نشود چون متوانند به بافت چوبی آسیب برساند.
 


7_ از پریدن روی کابینت و نشستن بر روی آن خود داری کنید چون فشار بیش از حدبه آن وارد میشود و احتمال شگست وجود خواهد داشت .
8_ کابینت چوبی و یا ساخته شده با ام دی اف را با آب نشویید.
9_ کف کشوهای کابینت ها اکثراً فیبر 3 میلی متری استفاده می شود و چون این فیبر از لحاظ مقاومتی ضعیف می باشد در هنگام چیدن وسایل در داخل کشوها دقت کنید که از گذاشتن وسایل سنگین در آن خوداری کنید.
10_ از گذاشتن قاشق یا چنگال خیس در داخل کشوها بپرهیزید چون MDF  در برابر آب مقاوم نیست و به مرور زمان خراب میشود.
11_ در صورت کنده شدن روکش روی صفحه کابینت زمینی حتماً آن را تعویض کنید.
12_ در صورت ایجاد لک بر روی کابینت می توانید با کمی تینر فوری آن را تمییز کنید. در استفاده از تینر مواظب باشید چون بعضی MDF ها به تینر حساس هستند و سبب پاک شدن لایه رویی آن میشوند.
13_ کابینت زیر سینک را همیشه کنترل کنید تا آب در آنجا چکه نکند.
15_ درهای کابینت را بیش از اندازه خود باز نکنید و یا محکم نکوبانید. چون در این صورت پس مدت کوتاهی درها از حالت طبیعی خود خارج شده و دچار افتادگی میشود و باید رگلاژ ( سرویس کردن ) شود.