اصول طراحی کابینت


چند نکته در طراحی کابینت آشپزخانه 
کابینتها نه تنها در منازل بلکه در هتلها، روستورانها و ادارات یکی از اجزای اصلی و پایه دکورسیون محیط به شمار میروند. کابینتها را نباید تنها قفسه یا طبقاتی برای قرار دادن وسایل خانه در نظر گرفت. بلکه باید به جزییات طراحی آن ها توجه کرد تا دکوراسیونی تک و منحصر به فرد ایجاد کنیم. در این مقاله به جای کلمه کابینت آشپزخانه یا کمد دیواری ار کلمه کابینت استفاده شده است.

در طراحی کابینت باید اصولی را در نظر بگیریم و به آن اصول پایبند باشیم تا طرحی منحصر به فرد داشته باشیم. مخصوصا طراحان عزیز باید در نظر داشته باشند که رسیدن به این اصول کار ساده ای نیست و نیاز به ممارست و تلاش زیاد دارد، تا خود شما صاحب سبک در طراحی باشید. طراحی و دکوراسیون داخلی در دو شاخه اصلی مدرن و سنتی دارای اصول خاص خود می باشد.

ادغام طرح مدرن کابینت با طرح روستایی
طرحی که برای کابینت استفاده میکنید ممکن است طرحی ساده داشته باشد و یا طرحی مدرن و یا سنتی باشد. ولی چیزی که باید به آن دقت داشته باشید این است که به طرح و رنگ آمیزی منزل و یا محیط ناهماهنگ نباشد. گاهی خارج شدن از این روال سبک و زیبایی خاصی به همراه دارد. ولی این امر نیاز به تخصص و مهارت دارد تا با سلایق مختلف هم خوانی داشته باشد. سبکی را انتخاب کنید که با بقیه اجزاء آشپزخانه هماهنگ باشد. و از نظر دکوراسیون معماری به سبک خانه شما بیاید. برای مثال رنگهای چوبی و تیره مناسب خانه های سنتی و رنگهای روشن خنثی نیز مناسب برای آشپزخانه های مدرن می باشد. برای انتخاب طرح مناسب آشپزخانه های مختلف را ببینید یا از طریق اینترنت نمونه کاهای همکاران را بررسی کنید و نظرات و سلایق خود را به آنها اعمال کنید و با یک طراح دکوراسیون داخلی در میان بگدارید تا طرح مورد نظر برای پلان شما آماده گردد. گروه کابینت المهدی تبریز تمامی این امکانات را برای شما عزیزان به صورت مشاوره رایگان در اختیار میگذارد.

در کابینت می توانید کاملا ساده و یا پر زرق و برق باشد 
  کابینت های سفید مدرن  

کابینت با طرح سنتی.

سعی کنید به همه جزئیات توجه کنید.
همان طور که زیورآلات و لباس شما گویای خلق و خوی شما می باشد طرح کابینت نیز نماینده سلیقه و شماست. به همین خاطر انتخاب رنگ و طرح کابینت که معمولا به عهده مشتری می باشد خود در زیبایی کار نهایی کابینت ساز نقش مهمی دارد. انتخاب نوع دستگیره نیز پارامتر بسیار مهمی در کیفیت نهایی کار میباشد.

رنگ ها و سبک های طراحی را با هم ترکیب و تنظیم کنید.
در سبک طرحهای گذشته طراحان به دنبال هماهنگ کردن کابینت با توجه به شکل پلان بودند. اما امروزه طراحان راه های جدیدتری برای ایجاد هماهنگی پیدا کرده اند. آن هم ترکیب کردن و تنظیم با دقت رنگ ها و سبک های موجود است. به این روش می توان به ترکیبی گیرا و زیبا رسید. مثلا رنگ جزیره را طوری انتخاب کنید که با رنگ کابینت های دیواری و زمینی متفاوت باشد.
اگر می خواهید از رنگ های چشم گیری استفاده کنید، آن ها را در یک قسمت به کار ببرید و برای بخش های دیگر آشپزخانه از رنگ های ملایم تر و خنثی استفاده کنید. 

کابینت های گوناگونی برای بخش های مختلف آشپزخانه انتخاب کنید کابینت آشپزخانه ی شما پتانسیل فراوانی برای تبدیل کردن آشپزخانه ای ساده و نه چسب به اتاقی گیرا و جذاب دارد. گذشته از همه ی اینها، کدام آشپزی، از پخت و پز در مکانی زیبا لذت نمی برد؟! از نکات بالا استفاده کنید و جانی تازه به کابینت های خانه تان ببخشید.